Poriadne raňajky...

Raňajky sú naozaj základ dňa a preto ich doma nikdy nevynechávame (navyše to vraj zvyšuje riziko srdcovocievnych ochorení, tak neriskujte a poriadne sa najedzte).

Ja raňajkujem hneď dvakrát, doma niečo malé a v práci to doplním ešte jednou poriadnou porciou. Ak hneď po zobudení nie som hladná, pripravím si aspoň malé ovocné smoothie alebo kúsok chleba s pomazánkou. Inak sme závislí na ovsenej kaši a na obvykle aspoň trochu zdravých, ale stále
sladkých dobrotách.


Naša raňajková stálica. Pripravujem ju vždy keď mám o trošku viac času. Priateľovi nahrádza obľúbenú vajíčkovú variantu a vďaka čiernej soli ju aj chuťovo pripomína. Mne po nej, narozdiel od originálu, nebýva tak ťažko. Kombinácia s červenou paprikou je moja obľúbená, ale rada si ju dám aj s hubami alebo mrkvou.

Ako malá som ju neznášala, pretože to bolo na mňa až príliš "rozmočené" a podivne bezfarebne pôsobiace jedlo. Teraz ju varím aj 5krát za týždeň. Nech žije ovsená kaša!

Keď máme chuť trošku zhrešiť, napcháme sa hneď zrána lievancami s džemom, ovocím, alebo javorovým sirupom. A potom si ideme zas ľahnúť, pretože s tak plným bruchom sa nedá fungovať.
(Neskúšajte to cez pracovný týždeň)