Niečo malé pod zub...

...keď vás "honí mlsná" a nechcete do seba pchať všetky tie nezdravé polotovary. Radšej si doma urobte vlastné nezdravosti v zdravšej variante.

Zlaté mlieko

23.01.2018

Od prechodu na vegánsku stravu našťastie nebývam skoro vôbec chorá a ak predsa len niečo chytím, liečba netrvá viac než dva alebo tri dni. Asi za to vďačím tomu množstvu ovocia a zeleniny, čo do seba každý týždeň tlačíme.

Na tento úžasný recept som narazila na webe Kitchenette. V pečení čohokoľvek ešte stále nijak nevynikám, ale keďže som v poslednej dobe nepokazila ani jeden koláč a dokonca sa mi podarilo upiecť aj rožky, rozhodla som sa to risknúť a skúsiť predsa len aj chlieb.

Domáce rožky

04.01.2018

Taký čerstvý rožok na raňajky, to je dobrôtka! Aj keď teda dosť nezdravá a kupované rožky navyše dosť často obsahujú sádlo. A to si teda nedám, pekne ďakujem. Radšej si rožky upečiem sama doma, prekvapivo to totiž vôbec nie je ťažké. Výsledné rožky sú trošku hutnejšie než tie kupované, ale moc dobré a sýte.

Slané krekry

23.06.2017

Super alternatíva pre všetkých závislákov na slaných nezmyslov, ktorí si nevedia predstaviť večer bez balíčku chipsov. Príprava je prekvapivo jednoduchá, trvá len chvíľku a môžete na ne použiť aj zdravšie druhy múky, aby ste nemali už vôbec žiadne výčitky svedomia. Ingrediencie, teda bylinky, sa dajú krásne obmeňovať alebo pridávať (napríklad...