Pečivo a niečo malé pod zub

...keď vás "honí mlsná" a nechcete do seba pchať všetky tie nezdravé polotovary. Radšej si doma urobte vlastné nezdravosti v zdravšej variante. A rovnako je to aj s pečivom. Jednoduchý chlieb sá dá vlastnoručne upiecť raz dva.

Jednoduchá focaccia bez hnetenia, pričom si môžete vybrať medzi rýchlou a dlhšou prípravou podľa vašich časových možností.

Milujem vôňu čerstvo upečeného domáceho pečiva!
Tieto žemle robím dosť často, väčšinou v menšom množstve, aby sme ich zjedli ešte čerstvé. Vďaka celozrnnej múke majú viac vlákniny než klasické kupované, ale sú stále mäkké a jemné.

Občas ma chytí taký menší pekársky záchvat a mám chuť vyrábať domáce pečivo. Teraz pracujem z domu, takže sa tomuto záchvatu môžem poddať častejšie než obvykle a výsledkom sú okrem iného pita chlebíky (na ktoré som inak extrémne hrdá). Priateľovi ale najviac chutí klasický chlieb.

Nadýchaný a jemný pita chlieb si doma pripravíte ľavou zadnou. Mne sa podaril hneď na prvý pokus, čo je doslova zázrak, pretože s pečením pečiva mám minimálne skúsenosti.

Poznáte to, je večer, idete si pustiť nejaký dobrý film a cítite neodolateľnú potrebu zahryznúť sa do niečoho chrumkavého. Samozrejme si môžete nakrájať mrkvu alebo inú zeleninu (a ak to fakt urobíte, tak klobúk dolu...). Alebo si môžete rýchlo upiecť pár grissín. A tým myslím fakt rýchlo, do 45 minút ich máte na stole. V každom prípade budú určite...

Mám plnú mrazničku tekvicového pyré a v zálohe ešte pár tekvíc, tak som premýšľala, na čo to všetko použiť. Voľba nakoniec padla jednoznačne na niečo slané, pretože po Vianociach teraz nechceme sladké ani vidieť. A našla som recept na tekvicové dalamánky.

Od prechodu na vegánsku stravu našťastie nebývam skoro vôbec chorá a ak predsa len niečo chytím, liečba netrvá viac než dva alebo tri dni. Asi za to vďačím tomu množstvu ovocia a zeleniny, čo do seba každý týždeň tlačíme.

Na tento úžasný recept som narazila na webe Kitchenette. V pečení čohokoľvek ešte stále nijak nevynikám, ale keďže som v poslednej dobe nepokazila ani jeden koláč a dokonca sa mi podarilo upiecť aj rožky, rozhodla som sa to risknúť a skúsiť predsa len aj chlieb.

Taký čerstvý rožok na raňajky, to je dobrôtka! Aj keď teda dosť nezdravá a kupované rožky navyše dosť často obsahujú sádlo. A to si teda nedám, pekne ďakujem. Radšej si rožky upečiem sama doma, prekvapivo to totiž vôbec nie je ťažké. Výsledné rožky sú trošku hutnejšie než tie kupované, ale moc dobré a sýte.

Super alternatíva pre všetkých závislákov na slaných nezmyslov, ktorí si nevedia predstaviť večer bez balíčku chipsov. Príprava je prekvapivo jednoduchá, trvá len chvíľku a môžete na ne použiť aj zdravšie druhy múky, aby ste nemali už vôbec žiadne výčitky svedomia. Ingrediencie, teda bylinky, sa dajú krásne obmeňovať alebo pridávať (napríklad...