Tak rôzne o jedle...

...nájdete tu postupy ako pripraviť vlastné rastlinné mlieka, tekvicové pyré, čo si varím do práce a ako plánujem jedlá. A možno aj niečo viac :)


Som veľký zástanca plánovania jedla, pretože keby som jedla to, čo si žiada moje telo, s veľkou pravdepodobnosťou by to boli chipsy, chrumky a pizza. Preto radšej každý týždeň plánujem, jedlo nakúpim vopred a snažím sa, aby aspoň 80% nášho jedla za týždeň bolo zdravé. Plán na Svätomartinský týždeň vypadá potom nejak takto:

Ako každú jeseň aj tento rok sme zo všetkých strán bombardovaní tekvicami. Hokkaido, maslová tekvica, špagetová tekvica, v kaviarňach si môžete dať laté s príchuťou "tekvicového korenia", tekvicovú polievku a dokonca aj tekvicové zákusky.

Ak ste sa s chuťou vrhli na plánovanie jedál na najbližší týždeň (o tom, prečo je to dobrý nápad, si prečítate tu), určite vám bodne malá ukážka vegánskeho jedálničku. Takto to teda vypadalo u nás doma minulý piatok a sobotu.

Prečo plánujem jedlo? Je jedno, či počas pracovných dní alebo cez víkendy, ja proste rada často a veľa jem. Ale čo je dôležitejšie, hladná sa bleskovo mením na zúrivú a jedovatú hysterku a štekám viac, než moje psy. To sa v práci a ani v osobnom živote obvykle príliš nehodí. Musela som sa preto naučiť svoj jedálniček plánovať vopred...

Ráno vstanem a podojím vločky. Kupované rastlinné mlieka môžu pekne prevetrať peňaženku, takže ak máte cez víkend trochu viac času, skúste si doma vyrobiť jednoduché, lacné a chutné ovsené mlieko.