Ukážka jedálničku - 5. a 6.5.

10.05.2017

Ak ste sa s chuťou vrhli na plánovanie jedál na najbližší týždeň (o tom, prečo je to dobrý nápad, si prečítate tu), určite vám bodne malá ukážka vegánskeho jedálničku. Takto to teda vypadalo u nás doma minulý piatok a sobotu.

PRACOVNÝ DEŇ

Denne trávim v práci aj 9 hodín (+ prechádzka so psami + cvičenie + samovzdelávanie alebo práca na blogu) takže dobre viem, aké ťažké je nájsť si čas na varenie. Vždy v nedeľu a v stredu večer preto varím jedlo do zásoby aspoň na 2 dni dopredu. Tentokrát som v stredu navarila do zásoby Toskánsku fazuľačku a pšenovú kašu. V piatok bol preto dojedací deň.

Po prebudení - voda s citrónom a lyžička rakytníkového oleja

Prvé raňajky - ovocné smoothie - rozmixovaný banán s nakrájaným ananásom, baby špenátom, konopnými proteínom, trochou vody a semienkami (konopnými, ľanovými a chia).

Druhé raňajky - pšenová kaša s nastrúhanými jabĺčkami a makom uvarená v domácom makovom mlieku.

Desiata a olovrant - banán; zeleninový šalát s avokádom, paradajkou, paprikou, olivami a zvyškom baby špenátu, pokvapkaný olivovým olejom, citrónovou šťavou a posypaný troškou čierneho korenia a soli.

Obed - Toskánska fazulačka s celozrnným chlebom.

Večera - celozrnné cestoviny s paradajkovou omáčkou na cibuľke a cesnaku, s olivami a postrúhaným vegánskym parmezánom.

VÍKEND

Vstávam v rovnaký čas ako cez pracovný týždeň (približne o 5), aby som pred prechádzkou so psami stihla pripraviť raňajky. Na varenie mám tak cez víkend relatívne dosť času. Obvykle preto skúšam jeden nový recept, alebo niečo, čo vyžaduje viac energie a postávania pri šporáku.

Po prebudení - vlažná voda s citrónom a B12

Prvé raňajky - kokosový Alpro jogurt (výnimočne, je strašne drahý) s domácimi zapekanými vločkami s čokoládou a brusinkami (častejšie vločky zalejem len mliekom)

Druhé raňajky - banánový chlieb

Desiata a olovrant - jablko, opäť banánový chlieb (pretože sa neovládame a vždy keď niečo upečiem, zhltneme to za pár hodín)

Obed - zelené fazuľky s údeným tofu a pečená zelenina

Večera - vývar so strúhanou mrknou, kalerábom a pokusom o pohánkové knedlíčky (rozpadli sa, takže vo výsledku z toho bola hustá polievka s pohánkou, cesnakom a troškou lahôdkového droždia :D )

Na chrumkanie k telke - pečená jemne pálivá cizrna

Je jedno, či je pracovný týždeň alebo víkend. Vo všeobecnosti sa snažím, aby naša strava bola rozmanitá, nechýbali v nej všetky potrebné látky, boli sme do sýta najedení a hlavne, aby nám všetko to moje snaženie chutilo.
Keď ale občas niečo nevyjde a nechutí alebo nevyzerá tak, ako som chcela, svet sa preto fakt nezborí. Zjeme to a pokračujeme ďalej. Nabudúce to určite dopadne lepšie.

Onedlho sem ešte prihodím pre ukážku jedálniček za celý týždeň. Dúfam, že vás tento zatiaľ aspoň trošku inšpiroval.