o mne & o webe

O mne

Som Slovenka žijúca už skoro 10 rokov v Brne (týmto sa ospravedlňujem za gramatické prešľapy). K vareniu som sa dostala relatívne nedávno, vlastne až po prechode na vegetariánsku a vegánsku stravu, takže som ešte stále také kuchynské nemehlo a veľa mojich pokusov končí v koši (alebo v priateľovi, ktorý je extrémne odolný voči zlému jedlu). Tréning ale robí majstra a preto sa nevzdávam. Baví ma meniť klasické mäsité recepty na vegánske, skúšať nové možnosti a hlavne veľa a často jesť.

O webe

Prečo som vytvorila tento web? Pretože zapisovanie receptov na papier bez fotky proste nie je ono. A pretože moja rodina má konečne dôkaz, že od rána do večera nekonzumujem len hlávkový šalát a tofu. Ahoj, mami :)
Ak popri tom niekoho inšpirujem, aby si k obedu pre zmenu nedal kus mäsa, budem len rada.

O receptoch

Všetky recepty sú vegánske, teda neobsahujú nič živočíšneho pôvodu. Žiadne mäso, žiadne mlieko, vajcia a ani med. 

Napriek tomu sa však u nás doma v obžerstve neobmedzujeme a všetky jedlá sú chutné, výdatné, viac či menej zdravé a otestované na mojom priateľovi. Zatiaľ žije a často ma aj pochváli, čo považujem za dostatočne veľký úspech a motiváciu pokračovať. 

Nenájdete tu gurmánske špeciality, tak ďaleko som ešte nepokročila, ale skôr bežné jedlá, ktoré pripravujem každý deň po príchode z práce. Keďže ma práca, psy a koníčky zamestnávajú naozaj naplno, snažím sa variť na viac dní vopred, plánovať si jedlo a dať pozor, aby sme každý týždeň jedli čo najpestrejšie. Chceme predsa byť zdraví a tráviť čo najmenej času návštevami doktorov a vylehávaním v posteli. Zatiaľ sa nám to darí a určite za to môžeme poďakovať predovšetkým našej strave.

Tak uvidíme čo prinesie budúcnosť. Sama som zvedavá ako sa bude meniť blog, moje predstavy o jedle aj chute :)

Trvalo mi fakt dlho než som tento článok napísala a tomu odpovedá aj jeho dĺžka - musela som ho rozdeliť na 2 časti :D. Ak vám stačí skrátená verzia a neradi čítate romány, vegánkou som z nasledujúcich dôvodov: