O mne

Som Slovenka žijúca už viac než 12 rokov v Brne. Keď nepracujem a nevenujem sa partnerovi a naším dvom adoptovaným psom, kreslím, všemožne sa vzdelávam a hlavne varím. S tým posledným som začala vlastne až po prechode na vegánstvo, aby sme nemuseli stále jesť len šalát a tofu (to som vtedy ešte považovala za základ vegánskej stravy...). Chytilo ma to a dnes je pre mňa každá minúta v kuchyni skvelou formou relaxu. Vegánstvo mi vyhovuje vo všetkých smeroch a ani po skoro 7 rokoch v tom nemám v pláne prestať. Baví ma meniť klasické mäsité recepty na vegánske, skúšať nové možnosti a veľa a často jesť.

O webe

Prečo som vytvorila tento web? Pretože zapisovanie receptov na papier bez fotky proste nie je ono. A pretože moja rodina má konečne dôkaz, že neumriem od hladu. Ahoj, mami :)
Ak popri tom niekoho inšpirujem, aby si k obedu pre zmenu nedal kus mäsa, budem len rada.

O receptoch

Všetky recepty sú vegánske, teda neobsahujú nič živočíšneho pôvodu. Žiadne mäso, žiadne mlieko, vajcia a ani med. 

Napriek tomu sa však u nás doma v obžerstve neobmedzujeme a všetky jedlá sú chutné, výdatné, viac či menej zdravé a otestované na mojom partnerovi. Zatiaľ žije a moje výtvory aj často pochváli, čo považujem za dostatočne veľký úspech a motiváciu pokračovať. 

Nenájdete tu gurmánske špeciality, na to nemám ani čas a ani priestor v našej mini kuchyni. Skôr ide o bežné jedlá, ktoré pripravujem každý deň po príchode z práce. Keďže ma práca, psy a koníčky zamestnávajú naozaj naplno, snažím sa variť na viac dní vopred, plánovať si jedlo a dať pozor, aby sme každý týždeň jedli čo najpestrejšie a najzdravšie. Chceme predsa byť zdraví a tráviť čo najmenej času návštevami doktorov a vylehávaním v posteli, nie? Zatiaľ sa nám to darí a určite za to môžeme poďakovať predovšetkým našej strave.

Tak uvidíme čo prinesie budúcnosť. Sama som zvedavá ako sa bude meniť blog, moje predstavy o jedle aj chute :)