Sladké dobroty


Vynikajúci makový koláč, do ktorého sa skvele hodia domáce zavárané slivky, višne alebo ríbezle. Kombinácia jemne sladkého cesta a kyslého ovocia je proste dokonalá. Recept je navyše jednoduchý, takže ho dáte dokopy za pár minút a o chvíľku sa môžete napchávať.

Vianoce sú úspešne za nami, u nás doma sme sa cez sviatky trošíčku prejedali a ja teraz nemôžem sladké ani vidieť. Na druhej strane je ale občas treba rýchlo doplniť energiu, napríklad ak ste sa s príchodom nového roku pustili do cvičenia. Alebo ak potrebujete ráno po zobudení do seba rýchlo hodiť aspoň niečo malé a vyraziť do práce.

Vianoce nám už dýchajú na krk a tak je na čase oprášiť tradičné vianočné recepty, vyhodiť z nich všetko maslo, mlieko a vajíčka a pustiť sa do veganizovania!

U nás doma už rozvoniavajú vanilkové rožky a musím sa pochváliť, pretože napriek mojej obmedzenej schopnosti niečo upiecť sú výborné. Asi preto, že recept pochádza pôvodne zo stránky Veganotic...

Môj prvý pokus o vegánsku verziu bublaniny! Keďže som musela časť skryť pred priateľom na tajné miesto, aby aspoň malinký kúsok vydržal aj do druhého dňa, považujem to za pokus dosť úspešný.

Bábovka

04.07.2017

Nedeľná klasika, o ktorú s prechodom na vegánstvo rozhodne neprídete. Keďže som sa dosť ponáhľala (popravde som bola len hrozne hladná), vybrala som si ten najjednoduchší recept a zároveň spotrebovala poriadne hnedý banán. Strašne jednoduchá záležitosť.

Kladdkaka

01.04.2017

Chcete ohromiť návštevu ale nechce sa vám v kuchyni stráviť celý deň? Upečte si švédsky koláč kladdkaka! Rýchlo zmiešate ingrediencie, strčíte ho na 15 minút do rúry a máte na stole super mňamku. Recept som objavila na skvelom webe Veggiefish a veselo s ním experimentujem (švédom by sa moje pokusy asi moc nepozdávali, ale chutia strašne dobre).

Zdravý dezert? Áno, je to možné. Crumble sa hodí na každú príležitosť. Má príjemnú, sladkokyslú chuť. Po jeho zjedení nebudete mať pocit, že si musíte ísť okamžite zacvičiť, aby ste sa zbavili skonzumovaných kíl. Koniec koncov, ovocie je predsa zdravé.

Perník

26.10.2016

Perník mám rada odmalička. Neobsahuje žiadny krém ale je vláčny, upečený za chvíľku a krásne vonia. Nič viac ku šťastiu nepotrebujem.

Pečiem ho každú chvíľu, je sladučký, vláčny, prevonia celý dom a obvykle sa do neho pustíme ešte skôr než vychladne. Vajíčka ani kravské mlieko v recepte určite nebudú chýbať. Existuje množstvo variácií, na fotke je kúsok podľa Oh She Glows upravený podľa mojich predstáv s melasou a kúskami orechov. Pretože hrešiť sa dá aj zdravo!